Luetut kirjan mukaan aakkosittain

Arthur C. Clarke: 2001 avaruusseikkailu

Octavia E. Butler: Aamunkoitto
Liz Williams: Aavekauppiaan tytär
Steph Swainston: Above the Snowline
David Anthony Durham: Acacia: The War with Mein
Nancy Kress: Act One
Maureen F. McHugh: After the Apocalypse
Francis Marion Crawford: Ajattomat aaveet
Paolo Bacigalupi: The Alchemist
Robert Holdstock: Alkumetsä
Connie Willis: All About Emily
Connie Willis: All Clear
Ursula K. Le Guin: Always Coming Home
Jo Walton: Among Others
Douglas Hulick: Among Thieves
Maria Turtschaninoff: Anaché
Tim Powers: Anubiksen portit II
Ayn Rand: Anthem
Pierre Boulle: Apinoiden planeetta
Joe Abercrombie: Ase itse
Kij Johnson: At the Mouth of the River of Bees
Johanna Sinisalo: Auringon ydin
Gene Wolfe: Autarkin linnoitus
Daniel Abraham: An Autumn War
Marion Zimmer Bradley: Avalonin usvat
Jack Vance: Avaruuden rosvot
Michael J. Sullivan: Avempartha
Saki: Avoin ikkuna ja muita tarinoita

Victor LaValle: The Ballad of Black Tom
Connie Willis: Bellwether
Joe Abercrombie: Best Served Cold
Daniel Abraham: Betrayal in Winter
J.R.R. Tolkien: Bilbon viimeinen laulu
Nnedi Okorafor: Binti
Ursula K. Le Guin: The Birthday of the World and Other Stories
Ian Tregillis: Bitter Seeds
Laini Taylor: The Blackbringer
Connie Willis: Blackout
Naomi Novik: Black Powder War
Gail Carriger: Blameless
Robin Hobb: Blood of Dragons
Elizabeth Bear: Bone and Jewel Creatures
Cherie Priest: Boneshaker
Elizabeth Bear: Book of Iron
Lavie Tidhar: The Bookman
T.H. White: The Book of Merlyn
Peter V. Brett: Brayan's Gold
Michael Moorcock: Breakfast in the Ruins
Jane Yolen: Briar Rose
Nalo Hopkinson: Brown Girl in the Ring
Daniel Polansky: The Builders
Mike Resnick & Barry N. Malzberg: The Business of Science Fiction

Lavie Tidhar: Camera Obscura
Carol Emshwiller: Carmen Dog
Sheridan Le Fanu: Carmilla ja muita kertomuksia
Ursula K. Le Guin: Catwings
Ursula K. Le Guin: Catwings Return
Gail Carriger: Changeless
Ursula K. Le Guin: Changing Planes
Penelope Farmer: Charlotte Sometimes
Lynne M. Thomas & Tara O'Shea: Chicks Dig Time Lords
Margaret Atwood: Choke Collar (jatkokertomus)
Gene Wolfe: Christmas Inn
Robin Hobb: City of Dragons
China Miéville: The City & The City
Cherie Priest: Clementine
Lavie Tidhar: Cloud Permutations
Ian Tregillis: The Coldest War
Neil Gaiman: Coraline varjojen talossa
Mira Grant: Countdown
H.G. Wells: The Country of the Blind

Nancy Holder: Crimson Peak
Eldon Thompson: The Crimson Sword
Michael J. Sullivan: The Crown Conspiracy
Lois McMaster Bujold: Cryoburn
Steven Utley & Howard Waldrop: Custer's Last Jump

Connie Willis: D.A.
George R.R. Martin: A Dance with Dragons
Kage Baker: Dark Mondays
Leena Krohn: Datura
Mira Grant: Deadline
Liz Williams: Demonien taivas

Ian McDonald: The Dervish House
Greg Pak & Emma Rios: Doctor Strange: Alku
George R.R. Martin: Doorways
Robin Hobb: Dragon Haven
Robin Hobb: The Dragon Keeper
Daniel Abraham: The Dragon's Path
Kij Johnson: The Dream-Quest of Vellitt Boe
Paolo Bacigalupi: The Drowned Cities
Jack Vance: The Dying Earth (Iltaruskon maa)
George R.R. Martin: Dying of the Light

Peter Ackroyd: Edgar Allan Poe: lyhyt elämä
Michael Moorcock: Elric Melnibonélainen
Penelope Farmer: Emma in Winter
Brandon Sanderson: The Emperor's Soul
Orson Scott Card: Ender's Game
Orson Scott Card: Ender's Shadow
Joe Abercrombie: Ennen hirttämistä

Carl Sagan: Ensimmäinen yhteys
Margaret Atwood: Erase Me
Shaun Tan: Etäisten esikaupunkien asioita
Tobias S. Buckell: The Executioness
Roger Zelazny: Eye of Cat
Jasper Fforde: The Eyre Affair

Ray Bradbury: Fahrenheit 451
Blomberg, Hirsjärvi & Kovala (toim.): Fantasian monet maailmat
J.K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them / Hogwarts Library Book (2017 versio) 
J.K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay
Jo Walton: Farthing
Chelsea Monroe-Cassel & Sariann Lehrer: A Feast of Ice and Fire
Mira Grant: Feed
M.R. (Mike) Carey: Fellside
George R.R. Martin: Fevre Dream
N.K. Jemisin: The Fifth Season
Hugh Howey: First Shift - Legacy
Robin Hobb: Fool's Assassin
Robin Hobb: Fool's Quest
Neil Gaiman & Chris Riddell: Fortunately, the Milk
Ursula K. Le Guin: Four Ways to Forgiveness
Hannu Rajaniemi: Fraktaaliruhtinas
Stanislaw Lem: Futurologinen kongressi
Christopher Priest: Fuuga synkälle saarelle
George R.R. Martin: A Game of Thrones: The Graphic Novel: volume two 
George R.R. Martin: A Game of Thrones: The Graphic Novel, volume three
Robert Jordan ja Brandon Sanderson: The Gathering Storm
Rebecca Stott: Ghostwalk (Veden muisti)
M.R. (Mike) Carey: The Girl With All the Gifts / Maailman lahjakkain tyttö
Lynn Flewelling: Glimpses
John Scalzi: The God Engines
Ellen Kushner: The Golden Dreydl
Bryan Talbot: Grandville
Bryan Talbot: Grandville Bête Noire
Bryan Talbot: Grandville Mon Amour
Bryan Talbot: Grandville Noël
Neil Gaiman & P. Craig Russell: The Graveyard Book Graphic Novel, Volume 1
Neil Gaiman & P. Craig Russell: The Graveyard Book Graphic Novel, Volume 2
Kage Baker: The Graveyard Game

Joe Abercrombie: Half a King 
Jeff VanderMeer: Hallinta
Andrzej Sapkoski: Haltiain verta
Andrzej Sapkowski: Halveksunnan aika
Neil Gaiman: Hansel & Gretel
Jo Walton: Ha'penny
Ursula K. Le Guin: Harhakaupunki
Melissa Anelli: Harry, A History
J.K. Rowling: Harry Potter and the Chamber of Secrets
J.K. Rowling, John Tiffany & Jack Thorne: Harry Potter and the Cursed Child, Parts One and Two
Margaret Atwood: The Heart Goes Last
Margaret Atwood: The Heart Goes Last (jatkokertomus)
Charlotte Perkins Gilman: Herland
Joe Abercrombie: The Heroes
J.R.R. Tolkien: Herra Bliss
Margaret Atwood: Herran tarhurit
Mari Strachan:
Hiljaisuus soi H-mollissa
Sari Peltoniemi: Hirvi
J.R.R. Tolkien: Hobitti eli Sinne ja takaisin
Wayne G. Hammond & Christina Scull: Hobitti Tolkienin silmin
J.K. Rowling: Hogwarts: An Incomplete and Unrealiable Guide
M. Rickert: Holiday
Michael Swanwick: Hope in the Mist
Hugo-ehdokkaat 2011: Novellit
Hugo-ehdokkaat 2012: Novellit
Hugo-ehdokkaat 2013: Novellit 
Hugo-ehdokkaat 2017: Novellit
Hugo-ehdokkaat 2010: Pitkät novellit
Hugo-ehdokkaat 2011: Pitkät novellit
Hugo-ehdokkaat 2012: Pitkät novellit
Hugo-ehdokkaat 2013: Pitkät novellit 

Hugo-ehdokkaat 2017: Pitkät novellit
N.K Jemisin: The Hundred Thousand Kingdoms
Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperionin tuho
Madeleine L'Engle: Hyppy ajassa
Terry Pratchett ja Neil Gaiman: Hyviä enteitä
Philip K. Dick: Hämärän vartija
Kate Atkinson: Hävityksen jumala
Jeff VanderMeer: Hävitys 

Dan Wells: I am Not a Serial Killer
Adam Roberts: I am Scrooge
Carolyn Ives Gilman: The Ice Owl
Kirsten Imani Kasai: Ice Song
Jack Vance: Ihmisen paluu
Kate Atkinson: Ihmiskrokettia
Sabine Baring-Gould: Ihmissusien kirja
T.H. White: The Ill-Made Knight
Michael Moorcock: Ilmojen sotaherra
Octavia E. Butler: Imago
Margaret Atwood: I'm Starved for You
Robin Hobb & Megan Lindholm: The Inheritance
Genevieve Cogman: The Invisible Library
Ken MacLeod: Intrusion
Christopher Priest: The Islanders
Daniel Quinn: Ismael

Naomi Novik: Jadevaltaistuin
Karin Tidbeck: Jagannath: Stories
Ursula K. Le Guin: Jane on Her Own 
Anni Nupponen: Joen jumala
Susanna Clarke: Jonathan Strange & Mr. Norrell
Humphrey Carpenter: J.R.R. Tolkien: elämäkerta
Robert Charles Wilson: Julian Comstock: A Story of 22nd-Century America
P.C. Jersild: Jälkeen vedenpaisumuksen
Andrzej Sapkowski: Järven neito
George R.R. Martin: Jäälohikäärme / The Ice Dragon

Arthur C. Clarke: Kadonnut menneisyys
Philip Reeve: Kadotettu manner
Ursula K. Le Guin: Kahdesti haarautuva puu
Michael Moorcock: Katso ihmistä
Magdalena Hai: Kellopelikuningas
Magdalena Hai: Kerjäläisprinsessa 
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga I 
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga II
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga: Musta kansio
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga: 1910
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga: 1969
Alan Moore & Kevin O'Neill: Kerrassaan merkillisten herrasmiesten liiga: 2009
Gene Wolfe: Kiduttajan varjo
Octavia E. Butler: Kindred
Stephen Deas: The King of the Crags
Samuli Antila: Kirveenkantajat
Mary Robinette Kowal: Kiss Me Twice
Ian McDonald: Kivi-paperi-sakset
George R.R. Martin: A Knight of the Seven Kingdoms
Andrzej Sapkowski: Kohtalon miekka
Sarah Lotz: Kolme
Stanislaw Lem: Konekansan satuja ja tarinoita
Terhi Ekebom: Kummituslapsi
Robert Silverberg: Kuningas Gilgameš
H.G. Wells: Kun nukkuja herää
Marko Hautala: Kuokkamummo
Steph Swainston: Kuolemattomien kaarti
Sari Peltoniemi: Kuulen kutsun metsänpeittoon
Robert A. Heinlein: Kuu on julma
Hannu Rajaniemi: Kvanttivaras
Stanislaw Lem: Kyberias
Diana Wynne Jones: Kyylän kyydissä
Philip Reeve: Kävelevät koneet
Christopher Priest: Käänteismaailma
Simon Lelic: Laitos
Ken Scholes: Lamentation
George R.R. Martin: The Lands of Ice and Fire
Arthur C. Clarke: Lapsuuden loppu
Anthony Huso: The Last Page
Ursula K. Le Guin: Lavinia
David Gemmell: Legenda
Michael Moorcock: Legends from the End of time
Brandon Sanderson: The Legion
Jussi Katajala: Leonardon rasia ja muita historiallisia tarinoita
Michael Moorcock: Leviatan maan päällä
James S. A. Corey: Leviathan Wakes
Michel Faber: Lihaa ja verta
Gene Wolfe: Liktorin miekka
Douglas Adams: Linnunradan käsikirja liftareille
Daphne du Maurier: Linnut ja muita kertomuksia
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Alpha & Omega
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Clockworks
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Crown of Shadows
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Head Games
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Keys to the Kingdom
Joe Hill & Gabriel Rodriguez: Locke & Key: Welcome to Lovecraft
Anne McCaffrey: Lohikäärmeen lento
Ken Scholes: Long Walks, Last Flights and Other Strange Journeys
Arthur Conan Doyle: The Lost World - Kadonnut maailma
Hope Mirrlees: Lud-in-the-Mist
Pasi Ilmari Jääskeläinen: Lumikko ja yhdeksän muuta / The Rabbit Back Literature Society
Ian McDonald: Luna: New Moon
Jean M. Untinen-Auel: Luolakarhun klaani 

Jari Koponen: Maailman SF käännöksinä
Michael Moorcock: Maailmantuskan soturi
Ursula K. Le Guin: Maailma, vihreä metsä
J.R.R. Tolkien: Maamies ja lohikäärme
Reeta Aarnio: Maan kätkemät
Ursula K. Le Guin: Maanpakolaisten planeetta
M. Rickert: Map of Dreams
Maria Turtschaninoff: Maresi
Paul Kearney: The Mark of Ran
Andy Weir: The Martian (Yksin Marsissa)
Lavie Tidhar: Martian Sands
Roald Dahl: Matilda
Vesa Sisättö: Matka Postimerkkien maahan
Jevgeni Zamjatin: Me
Genevieve Valentine: Mechanique: A Tale of the Circus Tresaulti
Dmitri Gluhovski: Metro 2033
Anne Leinonen: Metsän äiti
Pat Cadigan: Mielenpeli
J.S. Meresmaa: Mifongin perintö
Pat Cadigan: Mindplayers
Ursula K. Le Guin: Muistamisen taito
Alfred Bester: Murskattu mies
Richard Morgan: Musta mies
Jo Walton: My Real Children
William Gibson: Neurovelho
Clement Clarke Moore: The Night Before the Christmas
George R.R. Martin: Nightflyers
Mark Charan Newton: The Nights of Villjamur
Adrian Barnes: Nod
M. John Harrison: Nova Swing
Eugie Foster: novellikokoelma
Michael J. Sullivan: Nyphron Rising
Ursula K. Le Guin: Näkemisen lahja
Kristiina Vuori: Näkijän tytär
H.G. Wells: Näkymätön mies
John Christopher: Nälkäkuolema
Suzanne Collins: Nälkäpeli
Suzanne Collins: Nälkäpeli Vihan liekit

N.K. Jemisin: The Obelisk Gate
Lavie Tidhar: An Occupation of Angels
Kazuo Ishiguro: Ole luonani aina
Richard Matheson: Olen legenda
Aliette de Bodard: On a Red Station, Drifting
Mary Louise Quijano: Once Upon Europa
Farah Mendlesohn: On Joanna Russ
Philip K. Dick: Oraakkelin kirja
Margaret Atwood: Orjattaresi
Margaret Atwood: Oryx ja Crake
Lavie Tidhar: Osama
Ursula K. Le Guin: Osattomien planeetta
E.J. Swift: Osiris
Anne Leinonen: The Otherling and Other Stories
Juha Jyrkäs: Ouramoinen
Ursula Le Guin ja Roger Dorband: Out Here
Stephen King: Painajainen
Charles Stross: Palimpsest
Brian K. Vaughan & Cliff Chiang: Paper Girls, Volume 1
Brian K. Vaughan & Cliff Chiang: Paper Girls, Volume 2 
Arthur C. Clarke: Paratiisin suihkulähteet
M. John Harrison: Pastellikaupunki
Pat Cadigan: Patterns
Iain M. Banks: Pelaaja
Lois McMaster Bujold: Penric's Demon
Brandon Sanderson: Perfect State
Aliette de Bodard: Perhonen ja jaguaari
Pekka Halonen: Peuraheimo
Anne Leinonen: Pienen rasian jumala ja muita novelleja
Antoine de Saint-Exupéry: Pikku Prinssi
David Mitchell: Pilvikartasto
Ursula K. Le Guin: Pimeyden vasen käsi
ian McDonald: Planesrunner
Emma Newman: Planetfall
Sheri S. Tepper: Portti naisten maahan
Christopher Priest: The Prestige
Daniel Abraham: The Price of Spring
Nancy Kress: Probability Moon
Paolo Bacigalupi: Pump Six and Other Stories
Octavia E. Butler: Puolipäivän riitit
Anni Nupponen: Putoavan tähden prinsessa
J.R.R. Tolkien: Puu ja lehti
E.T.A Hoffmann: Pähkinänsärkijä
Andrzej Sapkowski: Pääskytorni

J.K. Rowling: Quidditch Throught the Ages 

A.S. Byatt: Ragnarök: Jumalten tuho
Villy Sørensen: Ragnarök, jumalten tuho
Walter Jon Williams: Rautahermot
Michael Swanwick: Rautalohikäärmeen tytär
Ulla Viertola: Rautasynty
Ernest Cline: Ready Player One
Joe Abercrombie: Red Country
Karen Lord: Redemption in Indigo
Connie Willis: Remake
Larry Niven: Rengasmaailma
Jonathan Stroud: The Ring of Solomon
Daniel H. Wilson: Robopocalypse
Ursula K. Le Guin: Rocannonin maailma
J.R.R. Tolkien: Roverandom
Kage Baker: Rude Mechanicals
Sheri S. Tepper: Ruohojen maa
Richard Adams: Ruohometsän kansa
Heikki Nevala, Anni Nupponen ja Shimo Suntila (toim.): Ruumiittomat

Valérie Mangin & Steven Dupré: Saalistajien klubi 1: Bogeyman
Jesse Bullington: The Sad Tale of the Brothers Grossbart
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 1
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 2
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 3
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 4
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 5
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 6
Brian K. Vaughan & Fiona Staples: Saga, volume 7 
Ursula K. Le Guin: Sanan mahti
Mira Grant: San Diego 2014: The Last Stand of the California Browncoats
J.R.R. Tolkien: Satujen valtakunta
Hugh Howey: Second Shift - Order
Carol Emshwiller: The Secret City
J.R.R. Tolkien: Seppä ja Satumaa
Patricia McKillip: Serren metsissä
Daniel Abraham: A Shadow in Summer
Paolo Bacigalupi: Ship Breaker
Ursula K. Le Guin: Sisämeren kalastaja
Catherynne M. Valente: Six-Gun Snow White
George R.R. Martin: The Skin Trade
Kage Baker: Sky Coyote
Neil Gaiman: The Sleeper and the Spindle
Alastair Reynolds: Slow Bullets
Patrick Rothfuss: The Slow Regard of Silent Things
Eowyn Ivey: The Snow Child
Joan D. Vinge: The Snow Queen
Peter Watts: Sokeanäkö
Ian Tregillis: Something More Than Night
George R.R. Martin: Songs the Dead Men Sing
Kai Ashante Wilson: The Sorcerer of the Wildeeps
Gail Carriger: Soulless
Gene Wolfe: Sovinnontekijän kynsi
Blake Charlton: Spellwright
Jay Lake: The Stars Do Not Lie
Jeff VanderMeer & S.J. Chambers: The Steampunk BibleCharles Dickens: Steampunk: A Christmas Carol
Edgar Allan Poe: Steampunk: Poe
Sofia Samatar: A Stranger in Olondria
Aino Kallas: Sudenmorsian 
Beth Lewis: Suden tie
Max Brooks: Sukupolvi Z: Zombisodan aikakirjat
Geoffrey A. Landis: The Sultan of the Clouds
Saara Henriksson & Markku Soikkeli: Surupukki
Magdalena Hai: Susikuningatar
Katharine Burdekin: Swastika Night
T.H. White: The Sword in the Stone
Ellen Kushner: Swordspoint
Pat Cadigan: Synners
Lauren Beukes: Säkenöivät tytöt  
Isaac Asimov: Säätiö

Tad Williams: Tailchaser's Song
Pasi Ilmari Jääskeläinen: Taivaalta pudonnut eläintarha
Ursula K. Le Guin: Taivaan työkalu
J.K. Rowling: The Tales of Beedle the Bard
Mark Helprin: Talvinen tarina
Kirsten Imani Kasai: Tattoo
Poul Anderson: Tau nolla
Dekker Dreyer: The Tea Goddess
Emmi Itäranta: Teemestarin kirja
Mikko-Pekka Heikkinen: Terveiset Kutturasta
Michael Moorcock: Teräksinen tsaari 
Jane Rogers: The Testament of Jessie Lamb
Hugh Howey: Third Shift - Pact
Jasper Kent: Thirteen Years Later
Paul Kearney: This Forsaken Earth
Ellen Kushner: Thomas Riiminiekka
Barbara Hambly: Those Who Hunt the Night
Cormac McCarthy: Tie
Harry Harrison: Tilaa! Tilaa!
H.G. Wells: The Time Machine (Aikakone)
Mervyn Peake: Titus Groan
Robert Louis Stevenson: Tohtori Jekyll ja herra Hyde
H.G. Wells: Tohtori Moreaun saari
Juri Nummelin & Vesa Sisättö: Tolkien - elämä ja teokset
J.R.R. Tolkien: Tom Bombadilin seikkailut
Jo Walton: Tooth and Claw
J.G. Ballard: Tornitalo
Connie Willis: To Say Nothing of the Dog
Robert Jordan ja Brandon Sanderson: Towers of Midnight
Alastair Reynolds: Troika
George R.R. Martin: Tuf Voyaging
Andrzej Sapkowski: Tulikaste
Connie Willis: Tuomiopäivän kirja
Hanna Morre: Tuonen tahto
Patrick Rothfuss: Tuulen nimi
Catherynne M. Valente: Tyttö joka putosi Satumaan alle ja juhli varjojen valtakunnassa
Neil Gaiman: Tähtisumua
David Brin: Tähtisumu täyttyy

Philip K. Dick: Ubik
Arthur C. Clarke: Uhka avaruudesta 
Sylvain Neuvel: Uinuvat jättiläiset 
Connie Willis: Uncharted Territory
Octavia E. Butler: Unexpected Stories
Ursula K. Le Guin: The Unreal and the Real: Outer Space, Inner Lands
Ursula K. Le Guin: The Unreal and the Real: Where on Earth
J.G. Ballard: Uponnut maailma
Naomi Novik: Uprooted
Iain M. Banks: Use of Weapons
Ahmad Khalid Tawfiq: Utopia
Jari Koponen: Utopia- ja tieteiskirjallisuus Suomessa: Bibliografia 1803-2013
Steph Swainston: Uusi maailma

Anne McCaffrey: Vaarallinen tähti
Pierre Christin & Jean Claude Mezieres: Valérian ja Laureline -sarjakuva, albumit 1-5
Pierre Christin & Jean Claude Mezieres: Valérian ja Laureline -sarjakuva, albumit 6-11
Pierre Christin & Jean Claude Mezieres: Valérian ja Laureline -sarjakuva, albumit 12-18 
Pierre Christin & Jean Claude Mezieres: Valérian ja Laureline -sarjakuva, albumit 19-25 
Terry Pratchett: Valtio
Suzy McKee Charnas: The Vampire Tapestry
Andrzej Sapkowski: Viimeinen toivomus
Brandon Sanderson: Viimeinen valtakunta
Michael Moorcock: Viimeisten aikojen valtiaat
Reeta Aarnio: Virvatulen vartijat
Ian McDonald: Vishnu at the Cat Circus
Guillermo del Toro & Chuck Hogan: Vitsaus
Madeline Ashby: vN

Robert J. Sawyer: Wake
Kaaron Warren: Walking the Tree
Markku Sadelehto (toim.): Wendigo ja muita yliluonnollisia kauhukertomuksia
Nnedi Okorafor: Who Fears Death
Ursula K. Le Guin: The Wild Girls Plus...
Paolo Bacigalupi: The Windup Girl
Sofia Samatar: The Winged Histories
Nicole Kornher-Stace: The Winter Triptych
Patrick Rothfuss: The Wise Man's Fear
Kage Baker: The Women of Nell Gwynne's
Ursula K. Le Guin: Wonderful Alexander and the Catwings
Hugh Howey: Wool 1
Hugh Howey: Wool 2 - Proper Gauge
Hugh Howey: Wool 3 - Casting off 
Hugh Howey: Wool 4 - The Unraveling
Hugh Howey: Wool 5 - The Stranded  

Brian K. Vaughan & Pia Guerra: Y: The Last Man, The Deluxe Editions 1-5
Graham Joyce: The Year of the Ladybird
Suzanne Collins: Ylismaan Gregor
Tom Gauld: You're All Just Jealous of My Jetpack
Sergei Lukjanenko: Yöpartio
Erin Morgenstern: Yösirkus

Lauren Beukes: Zoo City

Katri Alatalo: Älä riko pintaa
C.S. Lewis: Äänetön planeetta

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Kommentit ovat iloinen yllätys!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...